Za samé jedničky na vysvědčení kolo? Proč ne!

Blíží se konec školního roku a s ním i otázka, jak odměnit vaše malé génie z prvních až čtvrtých tříd za jejich celoroční snahu. Co takhle za samé jedničky na vysvědčení kolo? Připravte se, protože tady vám ukážeme, proč je to skvělý nápad! Kolo je ideálním dárkem pro děti z prvního stupně, které ještě nejsou tolik v zajetí digitálních her a mobilních telefonů jako starší děti. I když i malé děti dnes chtějí mobily, věřte, že kolo je nadchne a poskytne jim nezapomenutelné zážitky a zdravý pohyb.

Dětská radost na dvou kolech

Pamatujete si ten pocit, když jste dostali své první kolo? Svoboda, vítr ve vlasech, první pokusy o akrobatické kousky... Je to přesně ten zážitek, který si zaslouží i vaše děti. Ano, víme, dost dětí dnes ocení jako dárek mobilní telefon, ale zkuste koupit dítěti kolo, protože se do něj zamiluje. Navíc, co by mohlo být lepší motivací než nový dopravní prostředek?

Potřebujete více argumentů? Tady jsou:

  • Na kole můžeš objevovat nová místa, jezdit s kamarády po parku, po lesních stezkách nebo se projet do cukrárny. Mobil tě takhle daleko nevezme!
  • Když jezdíš na kole, zlepšuješ si kondici, sílíš a děláš něco dobrého pro své tělo. Navíc se budeš cítit plný energie a dobře naladěný.
  • Jízda na kole je skvělá příležitost, jak se setkat s kamarády a trávit čas společně venku. U mobilu se každý zavře do virtuálního světa.
  • Kolo ti dává svobodu vyrazit ven, kdykoliv chceš, a prozkoumávat okolí. Nemusíš čekat na rodiče, aby tě někam odvezli.
  • S kolem můžeš zažít spoustu dobrodružství, ať už je to dobrodružství na trailech, projížďky po městě nebo objevování nových cyklostezek. Mobil ti tyto vzrušující zážitky neposkytne.
  • Když jezdíš na kole, pomáháš chránit životní prostředí. Nepoužíváš žádné palivo, nevypouštíš žádné škodlivé emise a ukazuješ, že ti na přírodě záleží. A to se počítá!
  • Nic se nevyrovná pocitu, když šlapeš do pedálů, cítíš vítr ve vlasech a rychlost pod koly. Je to prostě super zábava, kterou ti mobilní telefon nenahradí. 

Ekologický hrdina

Dát dítěti kolo znamená, že se z něj stane malý ekologický superhrdina. Místo aby seděli doma u obrazovek, mohou se děti vydat na cesty po okolí a objevovat svět kolem sebe. Naučte je základy ekologického myšlení – kolo je přece jen jedním z nejzelenějších dopravních prostředků.

Vylepšené dovednosti

Jízda na kole není jen o tom šlapat do pedálů. Rozvíjí rovnováhu, koordinaci a orientaci v prostoru. A co víc, naučí se základům silničního provozu, což se jim bude hodit i v budoucnu, až budou jednou sami řídit auto.

Ale co s nejedničkářem?

Nemusíte být přísní na to, že kolo dostane jen ten, kdo má samé jedničky. Každé dítě má jiné přednosti a snaha se cení vždycky. I dvojky a trojky si zaslouží odměnu za snahu a pokrok.

Takže ještě letos nebo příští rok, až se budete rozhodovat, jak odměnit své školáky za jejich úsilí, vzpomeňte si na kolo…

Je to investice do jejich zdraví, radosti a budoucnosti. A kdo ví, možná díky tomu najdete společnou vášeň, která vás spojí na mnoho let dopředu.

TIPY NA KVALITNÍ KOLA, KTERÁ SI DĚTI ZAMILUJÍ:

 

AUTHOR A-Matrix 26 D 2023 13,5 stříbrná

TO MĚ ZAJÍMÁ

 

 

Dětské kolo Leader Fox SPIDER dívčí 24

TO MĚ ZAJÍMÁ

Rock Machine Manhattan 40-29 (S) žlutá/m

TO MĚ ZAJÍMÁ

A na co si dát pozor při koupi dětského kola?

Při koupi dětského kola je důležité dbát na několik klíčových faktorů. V první řadě je třeba zvolit správnou velikost kola, která odpovídá výšce a věku dítěte – příliš velké nebo malé kolo může způsobit nepohodlí a obtíže při jízdě. Dále věnujte pozornost bezpečnostním prvkům, jako jsou kvalitní brzdy, odrazky a zvonek. Materiál rámu by měl být lehký, ale pevný, aby bylo kolo snadno ovladatelné a odolné. Nezapomeňte také na správné nastavení sedla a řídítek, aby dítě mělo pohodlnou a ergonomickou jízdní pozici. A v neposlední řadě, zajistěte, aby kolo mělo vhodné pneumatiky pro terén, ve kterém bude dítě nejčastěji jezdit. Dobrým tipem je vyzkoušet kolo přímo v obchodě, aby si dítě mohlo otestovat, zda se na něm cítí pohodlně a bezpečně.

 

Proč nakupovat u nás?

Rychlé doručení

Osobní přístup

Široký výběr zboží

Nákup na splátky

Půjčovna elektrokol

Načítám