Co vám nikdo neřekl o elektrokolech: 6 mýtů, kterým jste možná uvěřili

Chcete se vydat na cyklistické dobrodružství bez obav z kopců a dlouhých tras? Elektrokola jsou ideálním řešením, ale obklopují je různé mýty, které vás možná odrazují. Přečtěte si náš přehled největších mýtů o elektrokolech a objevte pravdu, která vás možná překvapí a inspiruje k novým zážitkům na dvou kolech!

 

1. Elektrokola jsou jen pro líné lidi

Toto je jeden z nejrozšířenějších mýtů. „Pche – elektrokolo je pro ty, kteří nechtějí šlapat!“…. ALE: Elektrokola sice poskytují pomoc při šlapání, ale stále vyžadují fyzickou aktivitu. Asistence jednoduše snižuje námahu, zejména při jízdě do kopce nebo proti větru. Elektrokola umožňují lidem všech úrovní fyzické zdatnosti užít si jízdu na kole a prozkoumat místa, která by jinak nemohli.

 

2. Baterie se rychle vybíjí a je složité ji nabíjet 

Moderní elektrokola mají výkonné pokročilé lithium-iontové baterie, které vydrží desítky kilometrů na jedno nabití. Navíc nabíjení baterií je jednoduché a lze je nabíjet z běžné elektrické zásuvky.

 

3. Elektrokola jsou těžká 

I když jsou elektrokola těžší než běžná kola kvůli motoru a baterii, moderní technologie umožnily vývoj lehkých a dobře vyvážených elektrokol, která jsou snadno ovladatelná. Navíc pokroky v technologii baterií vedly k vývoji kompaktnějších a lehčích baterií, které dále snižují celkovou hmotnost elektrokol. Manipulace, jízda a uskladnění moderního elektrokola se neliší od běžného kola.

 

4. Jsou příliš drahá

I když počáteční investice může být vyšší než u běžného kola, elektrokola mohou dlouhodobě ušetřit peníze. Elektrokola eliminují potřebu platit za pohonné hmoty nebo veřejnou dopravu, mohou tedy nahradit auto na kratší vzdálenosti a jsou levnější na údržbu než automobil. Kromě toho musíme mít stále na mysli to, že nás elektrokolo udržuje v pohybu, když si ho zvolíme jako dopravní prostředek každý den do práce.

 

5. Elektrokola jsou nebezpečná 

Každé kolo může být nebezpečné, pokud se nepoužívá správně. Někteří lidé se mylně domnívají, že elektrokola jsou nebezpečná kvůli vysoké rychlosti. Ve skutečnosti však elektrokola mají vestavěné bezpečnostní funkce, jako jsou senzory, které detekují šlapání jezdce, a asistují pouze při šlapání. To znamená, že jezdec má stále plnou kontrolu nad rychlostí a brzděním. Navíc, stejně jako u všech kol, je důležité nosit při jízdě na elektrokole ochrannou výstroj, jako je helma, aby se zvýšila bezpečnost.

 

6. Elektrokola mají krátkou životnost 

S pravidelnou údržbou mohou elektrokola vydržet mnoho let. Baterie mohou po čase ztratit kapacitu, ale jsou vyměnitelné a většina komponentů je podobná jako u běžných kol, což usnadňuje jejich údržbu.

 

Dočetli jste až sem? Překvapily vás odhalené pravdy…?

Elektrokolo není jen moderní trend, ale vstupenka do světa nových cyklistických zážitků. Ať už chcete zdolat kopce bez zadýchání, hledáte šetrnou variantu pohybu pro vaše zdraví nebo jen chcete objevovat krásy přírody s lehkostí: Elektrokolo je ideálním společníkem. Pro ty s menší fyzickou kondicí, zdravotními omezeními nebo starší generaci, elektrokola otevírají dveře k novým možnostem a dobrodružstvím.   

 

VYBÍRÁME PRO VÁS TŘI ELEKTROKOLA

VE TŘECH CENOVÝCH RELACÍCH:

SAVA 29 DECK 9.1+ Red vel.21  / L

TO MĚ ZAJÍMÁ

Kolo má karbonový rám, silnou baterii 20 Ah / 720 Wh a je k dispozici za super nízkou cenu

Lectron Esconder PSX 17 20 Ah modrá 2024

TO MĚ ZAJÍMÁ

Kolo je vybaveno výkonným motorem Panasonic GX Ultimate 90 Nm, silnou baterií 20 Ah / 720 Wh a vzduchovými vidlicemi RockShox Judy Silver Boost se zdvihem 120 mm a pevnou osou.

Obsah obrázku přeprava, pneumatika, kolo, jízdní koloPopis byl vytvořen automaticky

Haibike ALLTRAIL 3 blk/titan matt 2024 vel. L/47cm

TO MĚ ZAJÍMÁ

Kolo s výkonným motorem Yamaha PW-S2 75 Nm a silnou baterií 20 Ah / 720 Wh nabízí díky smíšenému osazení kol perfektní trakci do kopce a zároveň je agilní a obratné při sjezdu.

 

Proč nakupovat u nás?

Rychlé doručení

Osobní přístup

Široký výběr zboží

Nákup na splátky

Půjčovna elektrokol

Načítám