Jak zazimovat elektrokolo?

Jak zazimovat elektrokolo – doporučuje Kola-Luňák

Poslední dny cyklistické sezony se pomalu blíží a majitelé elektrokol by měli svá elektrokola správně zazimovat, aby v příští sezoně sloužila stejně dobře jako letos. Jak na to? Jak často dobíjet baterii během zimy? A je před zimou potřeba navštívit servis? Zde najdete přehledný manuál, jak jednoduše a bezpečně elektrokolo uložit k zimnímu spánku.

 

 

Mechanika

Rám elektrokola umyjte a důkladně vysušte. Pozor – nepoužívejte tlakovou myčku. Kvůli vysokému tlaku by se voda mohla dostat do elektroniky elektrokola a tím jej nenávratně poškodit. Před uložením elektrokola k zimnímu spánku je dobré navštívit servis u odborníků, kde vám elektrokolo kompletně seřídí,vymění opotřebované součástky, promažou – řetěz, přehazovačku, pastorky, vidlici atd. Přeci jenom vám elektrokolo bude v garáži nebo ve sklepě stát dlouhé týdny. Doporučení – náš servis navštívit ještě na podzim nebo v zimě! Servisy nejsou tak vytížené jako na jaře a zakázky budou vyřízené mnohem rychleji. Na jaře pak budete mít elektrkolo perfektně připravené k okamžitému vyjetí.

 

 

Jak elektrokolo správně uskladnit?

Baterii vyjměte a skladujte mimo elektrokolo. Nejlépe doma v teplotě mezi 10-20 °C. Odborníci doporučují udržovat stav baterie na cca 60 %. Baterii pravidelně kontrolujte, třeba každý měsíc. Pokud klesne stav nabití pod 40 %, baterii znovu dobijte na doporučovaných 60 %. Je potřeba baterii udržovat tzv. v chodu. „Pokud se baterie zcela vybije, dochází k vnitřnímu odpojení článků od výstupních konektorů, a v takovém případě už nelze baterii standardním způsobem nabít. Proti tomu existují ochranné funkce vnitřní řídící desky BMS. Teoreticky by tedy neměla zbytková kapacita baterie klesnout pod dvacet procent.“

Samostatný elektromotor nevyžaduje zvláštní péči. Pokud jste si však na konci sezony všimli nějakých problémů – snížený výkon, výpadky v připomoci nebo zvýšená hlučnost, navštivte náš odborný servis, kde vám provedeme diagnostiku.

Cyklopočítač (displej) také nevyžaduje žádnou péči. Displej, který máte odnímatelný, sundejte a uskladněte na suchém místě v pokojové teplotě.

Elektrokolo doporučujeme ideálně pověsit za rám na stěnu garáže nebo sklepa. Dlouhodobým stáním může dojít k deformaci plášťů. Stačí však jedenkrát za zimu otočit kolama o 180°.

 

 

Jízda v zimě

I přes kolující mýty, můžete na elektrokolech jezdit v chladu, dešti i mrazu. Počítejte s tím, že vlastnosti jízdy se změní. Nízké teploty, případně mráz dávají baterii zabrat, takže se připravte na celkově nižší dojezd elektrokola, z naší zkušenosti může dojít ke snížení až o 30 %. V mrazech také může dojít k úplnému vyřazení baterie z provozu BMS jednotkou, z důvodu ochrany baterie.

 

                                                                                              Doufáme, že vám naše rady budou užitečné.

                                                                                                              Team Kola-Luňák

Proč nakupovat u nás?

Rychlé doručení

Osobní přístup

Široký výběr zboží

Nákup na splátky

Půjčovna elektrokol

Načítám