Malý průvodce po největších závodech silničních kol v roce 2024

 

Jestli sami jezdíte na silničním kole anebo jste „jen“ fanoušek cyklistiky, tak určitě máte v kalendáři nebo v hlavě poznamenané největší světové závody, které se opět letos konají. Připravili jme stručný přehled TOP světových závodů, na kterých se objeví největší esa posledních let, ale i závodníci, kteří určitě připraví divákům mnohá překvapení. A kromě toho tipy na kola, na kterých budete jezdit s úsměvem na tváři!

Senzační vítězství! Pogačar dobyl Giro d'Italia 

V těchto dnech skončil druhý nejstarší etapový závod z takzvaných Grand Tours, známý pod jménem Giro d'Italia. Délka trasy letos byla 3 400,8 kilometrů, závod se se skládá z jednadvaceti etap.   Závod Giro, který se konal od 4. května do 26. května 2024, je známý svou náročnou trasou a nádhernou italskou přírodou. Celkovým vítězem nejrychlejšího Giro d'Italia v historii je Tadej Pogačar – dvojnásobný vítěz Tour de France! 

Tour de France: Revoluce na obzoru!

Nejslavnější a nejprestižnější cyklistický závod na světě Tour de France 2024 se bude konat od 29. června do 21. července 2024 a bude to 111. vydání tohoto legendárního závodu. Trasa je naplánována na délku 3 492 kilometrů a bude se skládat z 21 etap. Letos se startuje poprvé v historii v Itálii a končí se mimo Paříž, z důvodu připravovaného začátku olympiády, a to v jihofrancouzském Nice. A další novinkou je, že poslední etapa nebude po rovince, ale poprvé od roku 1989 se pojede časovka!

Vuelta a España: Schyluje se k bitvě na Pyrenejském poloostrově

Třetí Grand Tour se bude konat od 17. srpna do 8. září 2024 a jmenuje se Vuelta a España s trasou dlouhou 3 265 kilometrů. Startuje se v portugalském Lisabonu a poslední etapa se jede ve španělském Madridu. Vuelta často nabízí dramatické souboje a vzrušující závěr sezóny Grand Tour.
 

Od silničních závodů k gravelovému dobrodružství

Jak si užít rychlost a zároveň pohodlně zvládnout české cesty

Silniční kola jsou nepochybně úžasná, nabízejí rychlost a efektivitu jízdy. Avšak realita českých silnic může být poněkud odlišná od hladkých a perfektně udržovaných silnic, které vidíte v profesionálních závodech. Nerovnosti, díry a často i horší kvalita povrchu mohou jízdu na silničním kole ztížit.

Zde nastupuje gravelové kolo jako ideální volba pro české podmínky.

Gravelová kola kombinují vlastnosti silničního a horského kola, poskytují hladkou a pohodlnou jízdu i na nerovném povrchu. Jejich širší pneumatiky a odolnější ráfky zvládnou i horší cesty a nezpevněné cesty, jako jsou polní nebo lesní cesty. Gravelové kolo vám tak poskytne jistotu a stabilitu, a zároveň si užijete rychlost a efektivitu silničního kola. Je to kolo, které vám poskytne svobodu a flexibilitu při objevování krás nejen české krajiny.

 

TIPY NA GRAVELOVÁ KOLA:

 

PRO ZAČÍNAJÍCÍ JEZDCE:

TO MĚ ZAJÍMÁ

Hledáte-li svůj první gravelový stroj, který vám nabídne skvělý poměr ceny a výkonu, pak je gravel kolo Rock Machine Gravelride 200 ideální volbou. Díky mechanickým kotoučovým brzdám budete mít vždy jistotu bezpečné jízdy, a to i v náročnějších terénních podmínkách. Lesklý černý rám s oranžovými detaily navíc dodává kolu stylový vzhled.

PRO POKROČILÉ JEZDCE:

CHCI SE PODÍVAT

Author Aura XR5 2023 tou pravou volbou. Toto kolo je vybaveno 3x zeslabovaným duralovým rámem a karbonovou vidlicí, která účinně tlumí vibrace, čímž zajišťuje hladkou a pohodlnou jízdu i na nerovném terénu. Hydraulické kotoučové brzdy vám poskytnou přesné a silné brzdění v jakýchkoli podmínkách. Matně šedý rám s červenými detaily vytváří elegantní a zároveň dynamický vzhled. Pokud hledáte gravelové kolo, které vám poskytne špičkový výkon a komfort, pak je Author Aura XR5 2023 tou správnou volbou.

PRO PROFI JEZDCE:

CHCI SI PROHLÉDNOUT

Cannondale Topstone Carbon 4 je gravelové kolo pro opravdové profesionály. Je vybaveno lehký karbonovým rámem, který zajišťuje nízkou hmotnost, což umožňuje efektivnější jízdu a lepší ovladatelnost. S řazením Shimano GRX 4 s 20 rychlostmi budete mít vždy po ruce správný převod, ať už budete čelit jakýmkoli terénním podmínkám. Díky své červené barvě s černými detaily kolo rozhodně upoutá pozornost.

 

Nezaujalo vás žádné z vybraných kol? Podívejte se na naší kompletní nabídku gravelových kol.

 

Proč nakupovat u nás?

Rychlé doručení

Osobní přístup

Široký výběr zboží

Nákup na splátky

Půjčovna elektrokol

Načítám