Východní Čechy odhalují své tajemství: Objevte trailové trasy plné vzrušení

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a jedinečném zážitku z jízdy, jsou i ve Východních Čechách připraveny trailové trasy, které vás zavedou do kouzelného světa přírody a nezapomenutelných zážitků. Odhalte krásu těchto stezek, které nabízí malebné výhledy, vzrušující sjezdy a nezapomenutelná setkání s místní krajinou. Vydejte se na cestu plnou adrenalinu a objevte skryté poklady východních Čech na těchto vzrušujících trasách!

HOŘICE - DACHOVY

Zdroj videa: Vít Morawski, www.youtube.com 

24. 5. 2024 proběhlo oficiální otevření nových trailových stezek u osady Dachovy, která je součástí města Hořice. Tyto stezky, vybudované z přírodních materiálů, vás provedou malebnou krajinou a nabídnou nezapomenutelný zážitek. S délkou 3,7 km a šířkou přibližně 1,5 metru jsou tyto trasy navrženy tak, aby nabídly dostatek prostoru pro pohodlnou a bezpečnou jízdu. Traily nabídnou zážitek jak začínajícím bajkerům, tak středně zkušeným a mají v celkovou délku 3,7km. Trail Dáška a Potoky jsou vhodné pro začátečníky a trail Grizzly nabídne členitější sjezdový terén pro pokročilejší bajkery.

Víte proč se jeden trail jmenuje "Dáška"? Určitě byste tipli jméno ženy, ale jméno vzniklo zkrácením koupaliště "Dachova", o kterém místní mluví jako o Dášce. Je to sice nejdelší, ale také nejlehčí trail, který zvládnou i děti. Trail Potoky zvládnou jezdci, kteří už mají pár trailových zkušeností - vede okolo potoka a ve spodní části si můžete párkrát na kole zaskákat, ale skoly lze i bezpečně projet. Jméno trailu Grizzly vzniklo podle trampské osady Grey Grizzly, která byla už ve třicátých letech dvacátého století proslule známá. Nabídne už více adrenalinu ve formě skoků, klopených zatáček a vln a poslední úsek je doplněn lávkami.

Zdroj obrázku: www.horice.org

Pohodlné parkování je klíčové pro bezstarostný den plný zábavy. A právě to vám nabídnou dvě parkoviště, strategicky umístěná poblíž startovních bodů trailů. První možnost najdete u koupaliště Dachova, kde je prostorné parkoviště s dostatkem místa. Další parkovací oblast se nachází v Kudrnáčově zatáčce, pokud se vydáte směrem od Hořic. Odtud je to jen krůček k autokempu U Věže, takže snadno zkombinujete cyklistiku s dalšími aktivitami. Parkoviště se nacházejí přímo u startu trailů, což je velmi pohodlné a praktické řešení.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Traily Hořice

Článek vás zaujal? Pak si vyberte si kolo a vyrazte na trailové dobrodružství! :-)

Pro děti doporučujeme následující modely:

Cannondale Trail Boys 20

Cannondale Trail Boys 20

Ideální volba pro nasbírání prvních zkušenosti na trailech

CHCI SE PODÍVAT

GT STOMPER 26

GT STOMPER 26" FS ACE

Ideální volba pro pokročilé děti, které jsou na trailech jako doma

CHCI SE PODÍVAT

Pro dospělé začátečníky doporučujeme: CANNONDALE HABIT HT 1

TO MĚ ZAJÍMÁ

 

Zkušení jezdci si zamilují: CANNONDALE HABIT CARBON 2

UKAŽTE MI TO

Věříme, že jsme Vám naším článkem pomohli při výběru Vašeho dalšího dobrodružství! 

 

Zdroj úvodní fotky: Tomáš Kudrnáč, www.dirtyparks.cz 

Proč nakupovat u nás?

Rychlé doručení

Osobní přístup

Široký výběr zboží

Nákup na splátky

Půjčovna elektrokol

Načítám