Jak rychle jede elektrokolo

Nová generace elektrokol je vybavena malými a tichými elektromotory, buď ve výpletu kola nebo ve středovém šlapání. Elektrokola si zachovávají pohon šlapáním, mají vždy pedály, elektropohon je pouze přídavný, tzv. režim asistovaného šlapání. Výkon motoru je zpravidla (nikoli vždy) přímo úměrný frekvenci šlapání. Přípomoc elektromotoru je do 25 km/hod., větší rychlost ani česká legislativa neumožnuje. Čím intenzivněji cyklista šlape, tím větší výkon z elektromotoru získá. 

Jak daleko dojede elektrokolo

Dojezd elektrokola je podle kapacity baterie. V dnešní době mají elektrokola reálný dojezd od 40 do 120 km. Pomocný pohon elektrokola zpravidla tvoří multifunkční ovladač, který má 4-7 přípomocí podle výrobce. U kvalitnějších elektorkol se používají Li-lon (Lithium lon) a Li-Pol (Lithium-ion polymer) baterie, které mají nižší hmotnost a vyšší počet nabíjecích cyklů (asi 1000).

Elektrokola Crussis

Lze přípomoc vypnout?

Systém přípomoci elektromotoru si volí jezdec dle svého výkonu a terénu. Přípomoc elektromotoru lze úplně vypnout a jet jako na kole bez motoru. Elektrokolo vám umožní lehčí výjezdy v kopcích a možnost ujetí delší vzdálenosti s menší námahou. Elektrokolo je vhodné pro méně trénované nebo starší cyklisty.

Výhody elektrokola

  1. nepotřebujete poznávací značku - elektrokolo se bere jako jízdní kolo a platí i stejné právní předpisy;
  2. malé náklady na provoz - náklady na 100km stojí cca 4 - 6,- Kč, elektrokolo neznečištuje ovzduší, je ekologické;
  3. při správném výběru je Vám elektrokolo příjemným pomocníkem, jak ve městě, při cestě do práce nebo ve vysokohorských oblastech, vždy vám usnadní námahu při výjezdech do kopců a dlouhých toulkách přírodou;
  4. dle využití asistence motoru a typu elektrokola je může používat, jak výkonnostní sportovec, tak i rekreační jezdec a vždy mu elektrokolo udělá radost z jízdy;
  5. elektrokolo slouží jako rehabilitační prostředek po operacích pohybového ústrojí a vratí vás do aktivního života

ELEKTROKOLO RADOST V KAŽDÉM VĚKU

Nevíte si rady s výběrem elektorkola? Nevadí, my vám s tím poradíme.

Jak vybrat elektrokolo?

Potřebujete poradit?
Neváhejte nás kontaktovat
+420 602 125 061
(9:00 - 17:00)
obchod@kola-lunak.cz

Proč nakupovat u nás?

Rychlé doručení

Osobní přístup

Široký výběr zboží

Nákup na splátky

Půjčovna elektrokol

Načítám